Pralka i jej funkcje

  • Posted on
  • No Comments

BOSCH WLM 20441PL (6 kg), GORENJE W7623L (7 kg). Pralki Bosch – ta znana niemiecka marka ma chyba najbogatszą ofertę pralek na rynku. Na polskim rynku jest niestety mały wybór pralek ładowanych od góry. Na rynku znajdziemy wiele szerszy wybór pralek ładowanych od frontu niż tych ładowanych od góry, musimy się jednak liczyć z ich wyższą ceną w przypadku nowocześniejszego sprzętu. Do zabudowy kuchennej dedykowane są praktycznie tylko pralki ładowane od frontu, gdyż w przypadku modeli ładowanych od góry nie jest możliwe położenie blatu ze względu na pokrywę wsadową zaś jednak możemy to sprawdzić.

Ranking pralek czy warto sprawdźic

Pamiętaj, aby zapoznać się nie tylko z oceną niezawodności wąskich pralek, ale także z opiniami konsumentów. W listopadzie 2017 roku Polski Instytut Badań Jakości zbadał opinie użytkowników na temat jakości posiadanych przez nich pralek, na podstawie których sporządzono ranking marek. Nie zawsze jednak dostępne danych pralkach są opinie serwisantów, a ci powiedzieliby najwięcej na temat potencjalnej awaryjności i problemów z daną pralką. Nie trzeba jednak wybierać tych największej mocy wirowania, jeśli pranie wykonuje się raz czy dwa razy na tydzień i dysponuje odpowiednim miejscem do suszenia.

Połączenie wi-fi – przez aplikację SiemensHome mogę włączyć i zaprogramować pranie. Systemy takie jak z chroniący przed zalaniem nawet w przypadku awarii energetycznej AquaLock lub Child Lock, blokujący programator przed przypadkowym przestawieniem przez najmłodszych, gwarantują nam większe bezpieczeństwo użytkowania. Możemy skusić się na klasyczne urządzenie, ale – za nieco większe pieniądze – wyposażyć się w inteligentną pralkę, która sama potrafi rozpoznawać wszelkie błędy i awarie i podsuwać nam porady dotyczące naprawy.

Przede wszystkim wybierz pralkę, która w specyfikacji ma możliwie jak najniższe wykorzystanie wody podczas jednego cyklu. Jeżeli nie chcesz martwić się to, że Twoje ubrania podczas prania ulegną zniszczeniu, powinieneś wybrać taką pralkę, która zagwarantuje tym bezpieczeństwo w tym względzie. Posiada też system chroniący przed chwilowymi spadkami napięcia w sieci, zabezpieczenie przed dziećmi, ochronę przed błędnym zaprogramowaniem pralki oraz blokadę drzwi podczas jej pracy.

Poza tym sprzęt posiada wszelkie niezbędne funkcje takie jak: zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem, przepięciami i spięciami czy wyciekiem wody. Mogą sobie na to pozwolić oczywiście tylko te osoby, których pomieszczenie kuchenne jest na tyle przestronne, że może „pomieścić” jeszcze jeden, i to niemały, sprzęt. 1300 obrotów na minutę, moc 2200 W czy ładowność na poziomie 6 kg – te główne parametry mówią nam, że jest to sprzęt AGD wysokiej klasy.

Nowoczesną pralkę kupimy już za 2000 zł

można szacować na poziomie 9000 litrów. W mieście toczy się ponad trzy tysiące postępowań eksmisję – zarówno w stosunku do osób, które mają prawo do lokalu (ale np. Producent pralki ocenia roczne zużycie energii na 167 kWh, a zużycie wody na nieco ponad 9 tysięcy litrów.

Są tam zapisane takie informacje, jak wspomniana klasa efektywności energetycznej, roczne zużycie energii elektrycznej w kWh, roczne zużycie wody, maksymalna pojemność bębna, klasa odwirowania, poziom emitowanego hałasy w dB(A) w procesie prania oraz wirowania (każda wartość określona osobno). Większa pojemność bębna to większa oszczędność, ponieważ przy takim samym zużyciu wody i prądu pierzemy więcej rzeczy. Odbywa się to przy użyciu aktywnej piany powstającej z użytego detergentu, powietrza i wody. Promiennie czyste: Automatyczne pranie wstępne usuwa kurz i zabrudzenia, następnie odbywa się pranie intensywne.

Nawet specjalne pranie ubrań dla dzieci, które jest bardzo pomocne w połączeniu ze specjalnym detergentem również dla niemowląt. Zaletą jest również możliwość opóźnienia cyklu prania od 3 do 19 godzin, bez konieczności pozostawienia mokrego prania wewnątrz urządzenia. Dzięki temu działa znacznie dłużej bez żadnych awarii, a jego jakość została potwierdzona certyfikatem jakości oraz 10-letnią gwarancją.

Dzięki niemu, użytkownik ma pewność, że jego programy prania są zoptymalizowane i dostosowane do zmieniających się potrzeb czy choćby nowych tkanin pojawiających się na rynku. Istotne jest również to, czy poszczególne programy można lekko modyfikować i czy pralka posiada jeszcze jakieś dodatkowe funkcje (na przykład opóźniony start).

Podobnie jak w przypadku większości urządzeń AGD – funkcje dodatkowe znacznie podnoszą komfort użytkowania pralki. Inną metodą identyfikacji użytkownika ma być rozpoznawanie twarzy Huawei Face ID 2. Nawet w tym rankingu podrzucę Wam jeszcze kilka alternatyw do tych Samsungów, chociaż u większości z Was i tak powinny bardzo dobrze się sprawdzić.

W poniższym rankingu znajdziecie te modele, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników naszego sklepu. Samsung WW60K42138W to z pewnością jest to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji dostępnych obecnie na rynku, więc nie mogło jej zabraknąć w rankingu naszego serwisu. Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwań nowej pralki z pewnością zauważyłeś, że niektóre modele mają tak zwaną funkcję pary.

Zastanów się z jakich funkcji często korzystasz oraz jakie funkcje chciałbyś mieć w swojej nowej pralce. W sprzedaży znajdują się pralki wolnostojące oraz zabudowane, posiadające różnorodne parametry. W sklepach dostępne są bowiem pralki automatyczne wolnostojące oraz pralki do zabudowy. My staramy się je ułatwić, wybierając 10 najlepszych laptopów, które obecnie znajdziecie w sklepach. 119kWh (czyli ok. Przeciętnej rodzinie z dwójka dzieci powinna w zupełności wystarczyć pralka 9kg, w której na pewno nie zabraknie miejsca na dużą ilość rzeczy do prania.

About Author